Pożegnanie Komendanta KP PSP w Zgorzelcu

W ubiegły piątek (2 lutego) w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyło się uroczyste pożegnanie bryg. mgr Wiesława Wypycha, który po 42 latach służby odszedł na emeryturę. W akademii udział wzięli, m.in. Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak oraz Wicestarosta Mariusz Wieczorek.
 
Bryg. mgr Wiesław Wypych jest związany z pożarnictwem od 1976r., kiedy to rozpoczął edukację w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu (obecnie Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej). Dwa lata później podjął pracę w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej przy fabryce dywanów w Kowarach. Kolejno pełnił funkcję komendanta w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej przy olszyńskiej fabryce mebli, skąd został przeniesiony do Komendy Rejonowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, a następnie do Komendy Rejonowej Straży Pożarnej w Lubaniu. W 2010 r. objął stanowisko komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.
 
- Z okazji zakończenia służby w Państwowej Straży Pożarnej, składam serdeczne podziękowania za wieloletnią, pełną zaangażowania pracę na rzecz Powiatu Zgorzeleckiego. Dziękuję za ratowanie życia i mienia naszych mieszkańców oraz wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa w powiecie- powiedziała Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.
 
Wiele serdecznych słów padło również z ust Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adama Koniecznego, który podkreślił zaangażowanie byłego już komendanta w rozwój zgorzeleckiej komendy: - Komendant znany jest jako dobry gospodarz i organizator, którego dzieckiem jest najlepsza w kraju kompania logistyczna. W ostatnich latach odnotował szereg osiągnięć na szczeblu dowódczym. Wielokrotnie kierował działaniami ratowniczymi podczas dużych pożarów m.in. na terenie Elektrowni Turów (...)
 
Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, decyzją nr WK.1111.34.1.2018 z dnia 29.01.2018 r., z dniem 31 stycznia 2018 r. odwołał Pana bryg. mgr. Wiesława Wypycha ze stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Jego obowiązki pełni obecnie st. kpt. Artur Czułajewski.
 
źródło:powiatzgorzelecki.pl