Sesja Rady Miejskiej[POSŁUCHAJ]

Dzisiaj (30 01) w bogatyńskim magistracie odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jeszcze przed rozpoczęciem porządku obrad burmistrz Grzmielewicz podziękował Pani Modeście Świdnickiej za 30 lat piastowania funkcji sołtysa Lutogniewic.

 burmistrz Andrzej Grzmielewiczsołtys Lutogniewic Pani Modesta Świdnicka

 

W trakcie sesji burmistrz Andrzej Grzmielewicz przedstawił swojego zastępcę, wiceburmistrza do Spraw Inwestycji Konrada Wysockiego.

burmistrz Andrzej Grzmielewicz


wiceburmistrz Konrad Wysocki


Kolejnym punktem obrad był wybór II Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Bogatyni. Od dzisiaj funkcję tę piastuje Krystyna Gnacy, za tą kandydaturą opowiedziało się 17 radnych. Jeden wstrzymał się od głosu. W sprawie wprowadzenia zmian budżetu gminy na 2018 rok poruszono między innymi tematy Porajowa, Krzewiny, Zatonia i świetlicy przy ul. Skłodowskiej.

skarbnik Andrzej Remian

 


burmistrz Andrzej GrzmielewiczW trakcie sesji burmistrz Grzmielewicz zaproponował powołanie 15-osobowego zespołu w celu zbadania wpływu działalności przemysłowej na komfort życia i zdrowia mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia.

burmistrz Andrzej Grzmielewicz


Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Peremicki poruszył temat czeskich wiatraków, które powstały w okolicy Jasnej Góry.

przewodniczący RM Krzysztof Peremickiburmistrz Grzmielewicz

 


Na koniec dzisiejszej sesji radny Wiśniewski podał informacje o pogróżkach w kierunku jego osoby. Do sprawy odniósł się również burmistrz Bogatyni.