Żacy FA grali w Węglińcu

W niedzielę 30.04.br w Węglińcu rozegrany został kolejny z serii wiosennych turniejów OZPN Jelenia Góra -  Juniorów F (Żaków) czyli chłopców urodzonych w latach 2008-09. 
Zawodnicy Football Academy Bogatynia rozegrali w nim 3 mecze grupowe ( 3:0 z Orlikami Węgliniec, 2:3 z Granicą Bogatynia i 5:1 z Bazaltem Sulików), w  półfinale ulegając minimalnie Nysie Zgorzelec 1:2 a w meczu o 3 miejsce przegrali w rzutach karnych z lokalnym rywalem Granicą Bogatynia 0:2 ( w meczu padł remis 2:2. )  
Dziękujemy zawodnikom za grę i pełne zaangażowanie w każdym meczu i że wytrzymali zawody do końca pod względem fizycznym, ponieważ występowali w bardzo okrojonym składzie (tylko 6 zawodników). Rodzicom dziękujemy za, jak zwykle, aktywne wsparcie swoich pociech podczas całego turnieju. 
Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal a najlepszymi zawodnikami turnieju uznano – Elizę Łukasiewicz Nysa Zgorzelec (najlepsza zawodniczka ) oraz Marcina Wróblewskiego z Micro Ruszów (najlepszy bramkarz). 
Wyniki Football Academy Bogatynia
FA Bogatynia – Orliki Węgliniec 3:0 (bramki Kordian Richter 2, Dominik Pazyra)
FA Bogatynia – Granica Bogatynia 2:3 (Olaf Przygoda 2)
FA Bogatynia – Micro Ruszów 5:1 (Dominik Pazyra 2, Kordian Richter, Olaf Przygoda, Ksawery Madej)
FA Bogatynia – Nysa Zgorzelec 1:2 (Kordian Richter)
FA Bogatynia – Granica Bogatynia 2:2 karne 0:2 (Domnik Pazyra, Olaf Przygoda)  
 
Drużyna FA Bogatynia wystąpiła w składzie – Wiktor Jabłonowski, Maciej Górski, Ksawery Madej, Dominik Pazyra, Olaf Przygoda, Kordian Richter. Trener  Marcin Kiewra. 
 
Następny turniej zostanie rozegrany 14.04 a organizatorem będzie Football Academy Bogatynia.