Którą wersję HP ProBook 450 wybrać?

Laptopy z serii ProBook charakteryzują się przede wszystkim tym, iż na rynku występują w wielu wersjach konfiguracyjnych, dzięki czemu klienci mogą dokonać ostatecznego wyboru w oparciu o zastosowane podzespoły i różne ceny. Nie inaczej jest w przypadku modelu 450.
W sklepach znaleźć można bowiem aż cztery jego wersje (od G0 do G3), które z kolei występują w kilku wariantach sprzętowych. Wszystko to sprawia, że mamy nawet kilkanaście możliwości wyboru.
Modele G0 i G1
Warto więc dokładnie sprawdzić, do czego przydadzą nam się poszczególne modele urządzenia. Wersje G0 i G1 to laptopy niskobudżetowe, które pracują na nieco już przestarzałych procesorach. Mowa w tym miejscu o układach Intel Core trzeciej (model G0) i czwartej generacji (model G1). Nadal są to urządzenia przyzwoite, jednak ich wykorzystanie jest już nieco ograniczone.
Podkreślić należy również fakt, iż zarówno HP ProBook 450 G0, jak i G1 występują na rynku również z procesorami mobilnymi, także w wersjach czterordzeniowych o podwyższonych osiągach. Jak więc widać, ich posiadacze nie muszą być skazani wyłącznie na obsługę podstawowego pakietu programów.
Wiekowość omawianych urządzeń nie przeszkadza również w tym, aby zakupić je w wersjach z dedykowaną kartą graficzną. W obu przypadkach będzie to AMD Radeon HD 8750M z 2 GB pamięci. Na pochwałę zasługuje również obsługa wszystkich trzech rodzajów dysków twardych – talerzowych HDD, półprzewodnikowych SSD i hybrydowych SSHD. 15-calowe matryce tych laptopów również stoją na przyzwoitym poziomie.
HP ProBook 450 w wersjach G0 i G1 posłuży nam więc zarówno w pracy, jak i do użytku typowo domowego. Być może nie będzie on w stanie obsłużyć wymagających programów graficznych, jednak w dalszym ciągu okaże się bardzo przydatny w wielu sytuacjach.
Model G2
W tym przypadku do czynienia mamy już z piątą generacją procesorów niskonapięciowych firmy Intel. Zakupić możemy urządzenie zarówno z układami i7, jak i i5 czy i3. Możemy więc liczyć na pewien skok jakościowy w porównaniu z dwoma poprzednimi modelami.
Jeżeli chodzi natomiast o kartę graficzną, w HP ProBook 450 G2 zamontowana została jednostka AMD Radeon R5 M255 z 2GB pamięci, która gwarantuje nieco więcej niż model HD 8750M. W ogólnym rozrachunku zyskujemy więc laptopa o stopień lepszego, dzięki czemu wykorzystamy go do pracy w nieco bardziej zaawansowanych programach.
Model G3
W ten sposób przechodzimy do najwydajniejszej stacji roboczej. Zastosowanie procesorów szóstej generacji oraz szybkiej pamięci RAM typu DDR4 o taktowaniu 2133 MHz sprawia, że jego możliwości są znacznie większe.
Wspomnieć należy również o bardzo przyzwoitej matrycy Full HD oraz najlepszej karcie graficznej w tym zestawieniu, czyli AMD Radeon R7 M340 z 2 GB pamięci. HP ProBook 450 w wersji G3 z powodzeniem może zostać przez nas wykorzystany do obsługi programów graficznych i obróbki wideo. Jest on co prawda najdroższy (najmocniejsza konfiguracja kosztuje około 4000 złotych), jednak z pewnością jest wart swojej ceny.