Wiosna! Więc Mandoliny![POSŁUCHAJ]

Czas nas uczy pogody, Zmysły precz, czy Dumka na dwa serca. Te piosenki wpadają w ucho i zostają w głowie na długo. Już wkrótce będzie ich można posłuchać na żywo w Zgorzelcu. 
Okazją będzie kolejny koncert urodzinowy Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego. Gośćmi zgorzeleckich mandolin będą tej wiosny Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski. 
Anna Jurksztowicz to wokalistka jazzowa i piosenkarka, a także producentka muzyczna i autorka piosenek. W 1985 roku wygrała festiwal w Opolu zdobywając I nagrodę w konkursie Premier za „Diamentowy kolczyk”. Ma na swoim koncie wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: „Kingsajz”; „VIP”, „W pustyni i w puszczy", „Czułość i kłamstwa”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”, „Więzy krwi”, czy „ Ranczo”. Śpiewała też do polskich wersji filmowych produkcji Walta Disneya. Obecnie Anna Jurksztowicz występuje w salach filharmonicznych z programem symfonicznym poświęconym muzyce filmowej Krzesimira Dębskiego, a także z programem „Mozart Smooth Jazz”, zrealizowanym we współpracy z berlińskim pianistą Rolfem Zilke.
Krzesimir Dębski to kompozytor, a także dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny. Skomponował muzykę do 100 filmów fabularnych m.in.: „Medium”, „Kingsajz”, „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy”, „Tam i z powrotem”, „Stara Baśń”, „1920 Bitwa Warszawska” 
oraz seriali telewizyjnych („Klan”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Przepis na życie”, „Ranczo”). Skomponował też ponad 500 piosenek, które wykonywali: Anna Jurksztowicz, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Zdzisława Sośnicka, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski, Mieczysław Szcześniak, Ryszard Rynkowski.
 
Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski 
Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. T. Grudzińskiego 
1 kwietnia godz. 18, hala CSR, bilety 25 zł

 
źródło/fot:mdk.zgorzelec.eu